Kalich trpezlivosti s Janou Vaľovou, primátorkou Humenného, pretiekol

Autor: Peter Pipák | 2.9.2018 o 9:07 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  7418x

Zvláštne praktiky primátorky Humenného Jany Vaľovej pokračujú a naberajú na intenzite. Kto každý ešte pocíti následky za svoje "nevhodné " správanie?

Papalášske praktiky primátorky Jany Vaľovej sa v našom meste dotkli už mnohých. Kým doteraz si pani primátorka upevňovala moc v našom meste vymyslenými historkami a očierňovaním jej oponentov, teraz už zašla naozaj priďaleko. Na poslednom stretnutí pedagogických a nepedagogických zamestnancov troch materských škôl, ktorých je ona "zriaďovateľkou", a ktorého hlavnou témou mala byť nová kolektívna zmluva, samozrejme nevynechala témy týkajúce sa p. Lopatovej, p. Polovkovej a mojej osoby a následne nevyberavo zaútočila na člena mojej rodiny - prítomnú učiteľku jednej z týchto materských škôl. Predviedla sa opäť v plnej paráde - klamstvá, výmysly, osočovanie. Nedávno jej intrigy na vlastnej koži pocítila dokonca už aj moja školopovinná dcéra.  Kalich trpezlivosti pretiekol, a preto som sa rozhodol, že sa pokúsim v čestnom politickom súboji v komunálnych voľbách poraziť súčasnú primátorku Humenného a vrátiť na radnicu slušnosť.

Moja dcéra Anna má 14 rokov. V septembri začne navštevovať posledný, 9. ročník Základnej školy na Pugačevovej ulici v Humennom. Už šesťkrát zvíťazila v krajskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Päťkrát reprezentovala naše mesto a Prešovský samosprávny kraj na celoslovenskej prehliadke Hviezdoslavovho Kubína na Orave v Dolnom Kubíne, čo bolo pre ňu veľkým zadosťučinením. A rovnako bolo pre ňu povzbudením, že si jej talent v Humennom všimli ľudia zo zboru pre občianske záležitosti, ktorí ju mnohokrát obsadili ako recitátorku na rôznych mestských podujatiach.

Na jar tohto roku Anna dostala stopku. Primátorka Jana Vaľová svojim rozhodnutím zariadila, aby Pipákovu dcéru už nikam nevolali, pretože jej otec ju „naštval“. Anna a nikto z našej rodiny z toho nie sme ani zrútení, ani urazení. Mňa však šokuje, že 50 rokov po 21. auguste 1968 najvyššia predstaviteľka Humenného a poslankyňa NR SR používa jednu z normalizačných praktík: vyvršovanie sa na deťoch nepohodlných rodičov.

Už dlho som presvedčený o tom, že Humenné potrebuje nové, slušné vedenie, aby sa z neho stalo úspešné mesto. Príbeh mojej dcéry ma len utvrdil v tom, že na čele Humenného nestojí slušný človek, ale karieristka, ktorá chce vo svojich rukách zhromaždiť toľko moci, koľko sa len dá. Avšak to nie je celý obraz. Humenné je už roky uviaznuté v hlbokých a najmä neproduktívnych politických a osobných sporoch. A to je v kombinácii s neslušným vedením radnice prekážkou úspechu mesta.

Nízky a zbabelý útok na moju rodinu bol len povestnou poslednou kvapkou, ktorou pretiekol kalich trpezlivosti. Pochopil som, že ak sa majú v Humennom veci zlepšiť k lepšiemu, musím pre to niečo urobiť. A preto som sa rozhodol uchádzať ako kandidát na primátora o dôveru Humenčanov.

V Humennom volajú mnohí ľudia po zmene. A majú pravdu. Absolútna väčšina Humenčanov, ale aj členovia a sympatizanti Smeru, vedia, že pani Vaľová je symbolom neslušnej politiky a prekážkou úspechu nášho mesta. To však nestačí. Humenné potrebuje alternatívu, ktorá bude nielen pomenúvať problémy, ale aj ukáže cestu, ako z tohto marazmu von. Hovoriť o problémoch vie každý, už menej je však tých, ktorí sa dokážu povzniesť nad politické a osobné spory a ponúknuť realistické a vecné riešenia.

Humenné je už dnes plné nenávistných tlačovín, klebiet, ohovárania a politických intríg. Čím budú voľby bližšie, tým viac bude podobných neduhov pribúdať. Nielen príbeh mojej dcéry, ale predovšetkým tento neutešený stav ma presvedčil, že je mojou povinnosťou pokúsiť sa ukončiť nekonečné a neproduktívne konflikty a nasmerovať Humenné na cestu slušného a úspešného mesta.

Anna a všetky deti jej generácie si totiž zaslúžia, aby po nás zdedili slušné a úspešné mesto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?